Protestanse Kerk Nederland

RSS Protestantse Kerk Nederland | Nieuws
 • De liturgie gaat door - Vieren in tijden van corona
  Wekelijkse meditaties ds. René de Reuver op televisie De Protestantse Kerk verzorgt in samenwerking met de EO de komende zondagen meditaties op televisie ter vervanging van de kerkdiensten die niet doorgaan. Deze worden uitgezonden op NPO2 om 9.20 uur.  5 april - Zondagmorgen gaat het in de viering over de intocht in Jeruzalem. Jezus zit […]
 • Toch samen vieren in de Stille Week en Pasen
  Pakketjes aan huis In verschillende gemeenten brengen gemeenteleden kant-en-klare palmpaasstok-pakketjes langs bij gezinnen: alle ingrediënten om thuis aan de slag te gaan. Soms wordt de suggestie gegeven om de stok vervolgens - natuurlijk volgens de richtlijnen van het RIVM - bij ouderen in de buurt te brengen. In dit kliederkerk thuis-programma vindt u een uitleg […]
 • Moderamen over vieren Avondmaal in corona-tijd
  De Stille Week en het Paasfeest kondigen zich aan. Wat is het pijnlijk dat we juist in deze tijd niet bij elkaar kunnen komen. De online kerkdiensten bieden een (beperkt) alternatief.  Onderweg naar Pasen gedenken we het lijden en sterven van Jezus. We volgen Hem op zijn lijdensweg. We doen dit door het lezen van […]
 • Koning leeft mee met Protestantse Kerk en haar gemeenten
  De Koning sprak met de scriba over het naderende Paasfeest in deze bijzondere tijd. Juist in de Stille Week en op het Paasfeest doet het pijn niet bij elkaar te kunnen komen. De Koning sprak waarderend over de zware taak van predikanten, kerkelijk werkers en geestelijke verzorgers die onder zeer moeilijke omstandigheden pastoraat verlenen. Ook […]
 • Hoe online te vieren? Bekijk dit stappenplan.
  Het moderamen adviseert om de kerkdienst te streamen. Er zijn verschillende vormen mogelijk. Een kort stappenplan om u te helpen een keuze te maken die past bij de mogelijkheden en middelen van uw gemeente. Bepaal als kerkenraad welke doelstelling u in deze tijd voor ogen hebt? Past een online-viering daarbij? En zo ja, hoe? Gaat […]
 • Online PaasChallenge 'Wees niet bang'
  Deze 'coronaproof' PaasChallenge is geschikt voor kinder- en jeugdgroepen en schoolklassen (leeftijdscategorie 10-17 jaar). De tieners en jongeren spelen het spel thuis; voor een aantal spellen is ook een ouder of een broer/zus nodig. Het spel is dus eigenlijk leuk voor het hele gezin om samen stil te staan bij de boodschap van Pasen.  Emoties […]
 • Gebeden in een tijd van corona
  Download 'Gebeden in een tijd van corona' Heer, ontferm u  Ds. Tom de Haan (Haarlem) schreef bijvoorbeeld het volgende gebed:  Heer,ontferm u,over de mensen die ernstig ziek zijnen eenzaam en alleen,omdat ze hun naasten niet mogen besmetten.Ontferm uover de mensen,die hun geliefde niet mogen bezoeken in hun stervensuur.Ontferm u over de mensen in de zorg, […]
 • Paasgroetenactie 2020: Kaartje ontvangen juist nu een bemoediging voor gevangenen
  De maatregelen om de verspreiding van het coronavirus in te dammen hebben ook grote consequenties voor alle gedetineerden in Nederland. Gevangenen mogen geen bezoek ontvangen en er kan vaak geen arbeid gedaan worden, waardoor gevangenen veel meer tijd alleen op cel doorbrengen. Ook is het aantal telefoons in gevangenissen niet afgestemd op de huidige aanvragen […]
 • Protestantse Gemeente Heerenveen lanceert campagne ‘Houd moed. Heb lief’
  Naast de vlaggen, zijn er ook posters met deze tekst in Heerenveen te zien. Ds. Kobes: “Bij het kerkblad hebben we een poster met de tekst ‘Houd moed. Heb lief’ toegevoegd met de oproep: deel deze woorden, hang ze voor je raam! We hopen dat Heerenveen geestdriftig rood zal kleuren en deze woorden in elke […]
 • Online paasviering voor scholen
  De viering sluit aan bij het thema van de PaasChallenge, georganiseerd door Jong Protestant: ‘Wees niet bang’. Matthijs Vlaardingerbroek, verhalenverteller, poppenspeler en goochelaar, en Marcel Zimmer, liedjesschrijver en zanger werken mee. Samen met dominee Otto Grevink en zijn team van coronaviering.nl staan zij klaar om een feestelijke, gezellige en bemoedigende paasviering voor basisschoolkinderen van te […]