Druk op CTRL en de link om een nieuw tabblad te openen…

RSS Protestantse Kerk Nederland | Nieuws
 • René de Reuver spreekt schuldbelijdenis uit tijdens Kristallnachtherdenking 21 oktober 2020
  In de nacht van 9 op 10 november 1938 werden in Duitsland duizenden synagoges en winkels van Joden vernield. Tijdens deze door de nazi’s georganiseerde pogrom, die de geschiedenis in zou gaan als de Kristallnacht, kwamen bijna 100 Joden om. Zoals ieder jaar herdenkt het Centraal Joods Overleg (CJO) deze massale uitbraak van antisemitisme, die […]
 • #Nietalleen biedt ook in ‘gedeeltelijke lockdown’ hulp waar nodig 20 oktober 2020
  In maart bundelden kerken en lokale (hulp)organisaties, waaronder de Protestantse Kerk in Nederland en Kerk in Actie, de krachten in het platform nietalleen.nl.  Nederland van haar beste kant Duizenden hulpvragen konden worden gekoppeld aan kerken, organisaties en initiatieven die zich bij #nietalleen hadden aangemeld. Nederland liet zich van haar beste kant zien. Op veel plekken […]
 • Materiaal Advent & Kerst 2020 beschikbaar: van adventskalender tot coronaproof kerstchallenge  18 oktober 2020
  Bestel de adventskalender Geef licht Geef licht, het goede leven met elkaar delen! Dat is het thema van de adventskalender 2020. De adventskalender brengt u iedere dag een stapje dichterbij Kerst. U ontdekt 25 dagen lang wat de Bijbel ons wil vertellen over het leven in Gods licht. Misschien wilt u als kerk uw gemeenteleden […]
 • Protestantse Lezing 2020: premier Rutte over het goede leven 18 oktober 2020
  Tijdens het festival wordt stilgestaan bij het ‘gekmakende streven naar perfectie’, bij zelfkritiek en zelfcompassie, bij overgave en genade. En uiteraard zal de huidige coronacrisis ook niet ongenoemd blijven. De vraag is ten slotte: ‘Kunnen we 2020 als een mislukt jaar beschouwen?’ Via een livestream op www.protestantsekerk.nl kunnen mensen de avond bijwonen. Programma Theoloog en […]
 • Let the games begin! 14 oktober 2020
  Spellen worden soms als iets negatiefs omschreven: ze zouden niet nuttig zijn, of zelfs verslavend – zeker in het geval van games. De historicus Johan Huizinga laat in zijn boek Homo Ludens zien dat het spel juist een van de meest kenmerkende en zelfs edele bezigheden is van de mens. Als je speelt, ben je […]
 • Ook routekaart voor kerken in de maak 13 oktober 2020
  Een werkgroep, bestaande uit vertegenwoordigers van de kerken, gaat hiermee aan de slag. De escalatieladder geeft straks niet alleen duidelijkheid over het gewenste maximale aantal mensen in de eredienst, maar ook over de mogelijkheden van andere activiteiten van gemeenten en parochies. Daarnaast wordt er gestreefd naar maatwerk door rekening te houden met de grootte en […]
 • Nieuw: iedere dag een psalm met dagelijkse podcast van MijnKerk 12 oktober 2020
  Iedere werkdag verschijnt op de website van Mijnkerk, op Soundcloud én op Spotify de podcast Blijf kalm met een psalm. Rebecca Schoon leest in de dagelijkse podcast de Psalmen voor een deel voor. Sjoerd Muller pikt er een gedeelte uit wat hem raakt, wat hem verwondert of waar hij vraagtekens bij heeft.   Psalmen Eeuwenoud en […]
 • Nieuwe kerkapp: uw gemeente altijd bij de hand 8 oktober 2020
  Henrik Wienen bouwde jarenlang apps voor grote kledingmerken en dacht steeds: “De smartphone neemt al een essentiële rol in in onze communicatie en dat gaat de komende jaren niet minder worden. Dit zou ook echt handig zijn voor mijn kerk.”  Een app voor mijn kerk Twee jaar geleden was het zover: Donkey Mobile begon aan […]
 • Beleef de Landelijke Diaconale Dag Online op zaterdag 7 november! 5 oktober 2020
  Het thema van deze 125e Landelijke Diaconale Dag is 'Samen leven doe je niet alleen'. U staat er als diaken, diaconie, zwo-commissie, kortom iedereen met een hart voor diaconaat, niet alleen voor. Samen staan we voor geloven in delen, dichtbij en ver weg!  De aankondiging van de Landelijke Diaconale Dag Online komt wat later dan […]
 • In oktober maximaal 30 mensen tijdens eredienst en geen gemeentezang 4 oktober 2020
  Gehoord hebbend de overheid adviseren wij gemeenten zeer dringend om in de maand oktober met maximaal 30 mensen (exclusief medewerkers) samen te komen tijdens de eredienst. Gemeentezang wordt ten zeerste afgeraden. Online vieringen hebben de voorkeur. Ook wordt er geadviseerd mondkapjes te dragen tijdens verplaatsingen. Ook voor huwelijken geldt een maximum van 30 personen. Voor […]