Druk op CTRL en de link om een nieuw tabblad te openen…

RSS Protestantse Kerk Nederland | Nieuws
 • Geef licht - kerstideeën uit het land 1 december 2020
  Adventschikkingen in Zuidwolde. Apart, maar toch samen toeleven naar Kerst. Om het gevoel van verbondenheid met elkaar vast te houden in deze adventstijd heeft de Ontmoetingskerk in Zuidwolde (Dr.) het projectje DIY Advent, of eigenlijk DIT Advent, Do it together. Vanaf zaterdag 28 november konden mensen adventstasjes ophalen (en nog steeds) met daarin de basis voor […]
 • Hardenberg enthousiast voor Kerk in Actie-campagne 1 december 2020
  De Protestantse Gemeente Hardenberg-Heemse besteedt elke adventstijd aandacht aan de Kerk in Actie-campagne, door middel van onder meer collecteafkondigingen en berichten in nieuwsbrieven. Dit jaar bedacht de ZWO-groep dat het mooi zou zijn om er kinderen en scholen bij te betrekken. Mini Prins is dolblij dat de campagne nu op zes scholen in Hardenberg én […]
 • Lichtpuntjes van hoop voor inwoners Haarlem 30 november 2020
  De Protestantse Gemeente Haarlem wil graag dat de kerk in deze tijd de plek is waar hoop gedeeld kan worden. Samen met de oecumenische werkgroep ‘De Grote Kerk door De Week’ organiseerde ze deze bijzondere adventskalender voor de inwoners van de stad. Tot en met 24 december wordt in de Grote of St.-Bavokerk dagelijks een […]
 • Zangers gezocht voor lied van eenheid rond Kerst - inschrijving gesloten 27 november 2020
  De EO, Protestantse Kerk en de Rooms-Katholieke Kerk werken aan een nieuw lied voor alle kerken in Nederland. Een lied van eenheid waarin teksten uit Johannes 17 centraal staan. Een prachtige mix van het bekende lied 'O kom, o kom Immanuël', spoken word en rap. Nu we niet bij elkaar kunnen komen in de kerk, […]
 • Kerstnachtdienst Gouda 2020: boodschap van hoop voor hele omgeving  25 november 2020
  Normaal gesproken opent de Goudse Sint Jan - langste kerk van Nederland - op Kerstavond haar deuren voor 2000 kerkgangers uit de hele stad en omgeving. Door de coronamaatregelen is dat dit jaar niet mogelijk, maar het missionair team van de Goudse Sint Jans-gemeente ging niet bij de pakken neerzitten.  Bijzondere kans “We zagen juist […]
 • Nieuw! Online adventskalender voor kerkwebsites 25 november 2020
  De Petrus-adventskalender wordt dit jaar niet alleen op papier, maar ook online aangeboden. Elke dag is op petrus.protestantsekerk.nl/advent een nieuw vakje te openen, met dagelijkse overdenkingen, kerstinspiratie en leuke extra’s. Gemeenten die de kalender op hun eigen website willen plaatsen, kunnen dat doen middels een widget.  Thema: Geef licht! Het thema van de adventskalender is […]
 • Ds. René de Reuver over Matteüs 24: Hij is onze hoop 24 november 2020
  Dit hoofdstuk is de afgelopen zondag, de laatste zondag van het kerkelijk jaar, veel gelezen. Een hoofdstuk dat verwoordt hoe ernstig het er in de wereld aan toe kan gaan. Tegelijkertijd spreekt Jezus in dit hoofdstuk over het hoopvolle beeld van de vijgenboom. Een beeld waar Huub Oosterhuis een prachtig lied over heeft geschreven. "Een […]
 • Kerstcampagne Kerk in Actie voor vluchtelingenkinderen Griekenland. Doe mee met uw gemeente! 23 november 2020
  “Toen ik in 2015 op Lesbos kwam en zag wat daar gebeurde, dacht ik dat dit het ergste was wat een mens kan meemaken. Ik had toen niet kunnen bedenken dat de situatie voor vluchtelingen nóg schrijnender zou worden.” De Duitse psychologe Alice Kleinschmidt werkt bij Borderline Lesvos, dat in en rond de vluchtelingenkampen Kara […]
 • Collecteer online mee voor vluchtelingenkinderen in Griekenland! 22 november 2020
  Kerk in Actie wil met deze huis-aan-huiscollecte aandacht vragen voor de mensonwaardige en uitzichtloze situatie van veel vluchtelingenkinderen in Griekenland.  Hachelijke situatie Lesbos Op het Griekse eiland Lesbos werkt Kerk in Actie samen met partner Borderline Lesvos om vluchtelingen te helpen met eerste levensbehoeften als voedsel, kleding en onderwijs. Alice Kleinschmidt, medewerker van Borderline, beschrijft […]
 • Nieuw! Webinars #Nietalleen 22 november 2020
  Janet Bac, projectleider #NietAlleen, deelt in dit gratis webinar veel praktische tips en voorbeelden hoe diakenen en kerken ermee aan de slag zijn en kunnen gaan. Daarnaast is er alle ruimte voor vragen en interactie. Doe ook mee!  U kunt deelnemen op: Dinsdag 1 december: 13.30 - 14.30 uur Woensdag 2 december: 19.30 - 20.30 […]