Meteen naar de inhoud

Druk op CTRL en de link om een nieuw tabblad te openen…

RSS Protestantse Kerk Nederland | Nieuws
 • De Thuisgevers huisvesten versneld 6 statushouders in Breukelen 2 december 2022
  Initiatiefnemer Bertine Oosthoek: “Toen het project de Thuisgevers begin september werd gelanceerd, moest ik meteen denken aan onze leegstaande pastorie. Na het bijwonen van een inspiratiesessie van de Thuisgevers heb ik direct contact opgenomen met gemeente Stichtse Vecht. Na een periode van intensief overleg met de gemeente zijn we tot deze overeenkomst gekomen. We hebben […]
 • Zing mee in projectkoor bij samenzangavonden in december 1 december 2022
  Zing mee met Lucas en Pearl Woon jij in (de buurt van) Sliedrecht, Harderwijk, Surhuisterveen, Vollenhove of Middelharnis, of vind je het gewoon leuk om een keer mee te zingen in een speciaal kerst-projectkoor? Dan is nu je kans! Tijdens de samenzangconcerten in december nodigen we je uit om mee te zingen met Lucas Kramer […]
 • Nieuw: vakantiegids 2023 van Het vakantiebureau  28 november 2022
  Allerlei activiteiten De vakanties van Het vakantiebureau worden verspreid door het jaar georganiseerd en vinden plaats in de zorghotels Dennenheul in Ermelo, Nieuw Hydepark in Doorn en hotel IJsselvliedt in Wezep. Ook zijn er vaarvakanties op het schip de Prins Willem-Alexander. Tijdens de vakantieweken worden er allerlei activiteiten georganiseerd. Gasten kunnen wandelen of (rolstoel-/duo-) fietsen in […]
 • Dankzij Jongerenprijs komen Utrechtse jongeren ‘op adem’ 25 november 2022
  Nieuwe levenskracht Na de ziekte en het overlijden van zijn vrouw ging de Utrechtse dertiger Jan Verduijn (nu 40) door een zware periode. Hij ontdekte dat ademhalingsoefeningen en meditatie hem rust brachten in een tijd van rouw. Maar hij ervoer het als een enorm gemis om geen jonge lotgenoten te hebben. “Ik bedacht hoe mooi […]
 • The Passion 2023 vanuit Harlingen 24 november 2022
  Eeuwenoud verhaal Volgens Peter Kuipers, directievoorzitter KRO-NCRV, is het belangrijk dat we het eeuwenoude paasverhaal blijven vertellen, in een modern jasje met actuele elementen. “Vanuit de christelijke traditie maken we als KRO-NCRV programma’s en initiatieven waarin liefde voor de mensen om je heen een grote rol speelt. The Passion is daar een mooi voorbeeld van […]
 • “Mentoraat zie ik als een collegiale vorm van aandacht” 24 november 2022
  Met elkaar optrekken Het mentoraat is een verplicht onderdeel van de permanente educatie van een predikant, kerkelijk werker of geestelijk verzorger in de Protestantse Kerk. De dienstenorganisatie bemiddelt tussen beginnend predikant en mentor. Mentor en mentorant trekken een jaar lang met elkaar op en komen ongeveer 10 à 12 keer bij elkaar. Evelyn Noltus, predikant […]
 • Pier Prins zag pensioendatum naderen en werd ambulant predikant 22 november 2022
  Ambulant predikant Hij is de 60 voorbij, de laatste jaren van zijn werkzame leven naderen. “Dan ga je nadenken over waar je wilt wonen als je gepensioneerd bent”, vertelt ds. Pier Prins een maand nadat hij begonnen is als ambulant predikant in  Loppersum en Assen. “Ik heb 24 jaar met veel plezier in Zuid-Limburg gewoond […]
 • Protestantse Kerk en Nederland Zingt organiseren 5 samenzangconcerten 22 november 2022
  Samen zingen De samenzangconcerten krijgen het motto ‘Samen zingend naar Kerst’ en worden gehouden in 4 monumentale kerken: de Grote Kerk in Sliedrecht (15 december), de Grote Kerk inHarderwijk (17 december), de Flambou in Surhuisterveen (18 december), de Grote Kerk in Vollenhove (19 december) en de Grote Kerk in Middelharnis (23 december). Lucas Krameren Pearl […]
 • Protestantse Kerk ondersteunt initiatief ‘Warme Kamers’ 21 november 2022
  Koud thuis? Kom er warm bij zitten Door de steeds maar stijgende kosten zullen veel mensen die het financieel al moeilijk hebben thuis de verwarming uit laten en lampen niet aanzetten. Daarnaast is het prijsplafond van de energierekening pas eind januari op de rekening te voelen. Het Leger des Heils wil hen niet in de […]
 • Kerk in Actie houdt opnieuw huis-aan-huiscollecte voor vluchtelingenkinderen in Griekenland 17 november 2022
  Helpen waar geen helper is In Griekenland wachten nog altijd tienduizenden vluchtelingen in grote onzekerheid hun asielprocedure af. Daarom organiseert Kerk in Actie voor het derde jaar op rij een landelijke huis-aan-huiscollecte voor kwetsbare vluchtelingenkinderen in Griekenland. Directeur Jurjen de Groot: “Voor kinderen op de vlucht heeft de onzekere situatie rampzalige gevolgen. We horen van […]