Meteen naar de inhoud

Druk op CTRL en de link om een nieuw tabblad te openen…

RSS Protestantse Kerk Nederland | Nieuws
 • Kerk in Actie bezoekt noodhulpprojecten Oekraïense vluchtelingen in Hongarije 20 mei 2022
  Pop-upschool De afgelopen maanden is er heel veel geld ingezameld voor de noodhulp aan Oekraïense vluchtelingen. Kerk in Actie manager Pepijn Trapman reist deze week door Hongarije, Lviv in Oekraïne en Polen om zich persoonlijk op de hoogte te stellen van de hulp die geboden wordt en ook om te kijken waar de nood het […]
 • Nodig buitenlandse theologiestudenten uit in je kerkdienst 19 mei 2022
  Aankomend predikanten uit 12 landen In het najaar hopen 17 internationale theologiestudenten naar Amsterdam te komen om deel te nemen aan het Bridging Gapsprogramma, een interculturele uitwisseling onder theologiestudenten. Een groep met diverse nationaliteiten en kerkelijke achtergronden volgt samen een programma en maken kennis met kerken in Nederland. Dit jaar doen 17 theologiestudenten uit Brazilië, […]
 • Wat kun je doen voor Oekraïne? 19 mei 2022
  Oekraïense liederen en liturgiesuggesties Hierbij een aantal liturgiesuggesties voor de invulling van je kerkdienst. Muziek is een mooie manier om Oekraïners te betrekken bij erediensten. Op de website van Stichting Geloofsinburgering staan een aantal christelijke liederen in het Oekraïens.  Nieuwe Testament en ander Bijbelmateriaal Bij het Bijbelgenootschap zijn in het Oekraïens ook onder meer het […]
 • Bestel extra nummers van Op Weg, ontmoeting met het jodendom 18 mei 2022
  Van het augustusnummer van Op weg, ontmoeting met het jodendom kun je extra exemplaren bestellen, bijvoorbeeld om uit te delen op Israëlzondag, dit jaar op 2 oktober. Je bestelt deze nummers, met een maximum van 100 exemplaren per gemeente, gratis. Op dinsdag 5 juli bepalen we de extra oplage, dus bestel vóór deze datum. Bestellingen […]
 • Bestel gratis Kliederkerk Thuis Zomer doeboek 16 mei 2022
  De zomer komt eraan. Vakantie, ijsjes eten en lekker zwemmen. In het zwembad, de zee of misschien wel in een rivier in de buurt. Naäman kreeg de opdracht om te baden in een rivier, maar daar had hij helemaal geen zin in! Benieuwd naar zijn verhaal? Ga mee op reis. Waarschuwing: je gaat wel vies […]
 • Kerken organiseren Actie Vakantietas: “Die blije gezichten, daar doen we het voor” 12 mei 2022
  In 2020 deed de gemeente voor het eerst mee aan de Actie Vakantietas. Diaken Alison Jolley pakte de handschoen enthousiast op. “Het idee van de Vakantietas sprak me aan. Ik heb een voorstel gedaan aan de diaconie en men was direct enthousiast. Binnen no-time hadden we vier vrijwilligers uit de gemeente die mee wilden werken. […]
 • Online workshops Actie Kerkbalans in juni 11 mei 2022
  Flinke uitdaging Voor veel kerkrentmeesters zijn de voorbereidingen voor Actie Kerkbalans ieder jaar een flinke uitdaging. Bovendien lopen de inkomsten van Kerkbalans structureel terug, met gemiddeld 1 tot 2 procent per jaar. Dat heeft weer gevolgen voor de gemeente: je kunt minder doen. Daarom biedt de dienstenorganisatie voor de nieuwe ronde van Actie Kerkbalans extra […]
 • Doe als diaconie mee met de huis-aan-huiscollecte van Kerk in Actie 8 mei 2022
  Een beter leven Van 21 t/m 26 november 2022 is alweer de derde versie van de landelijke collecteweek van Kerk in Actie. Ook dit jaar wordt aandacht gevraagd voor de hachelijke situatie van vluchtelingenkinderen in Griekenland. "Naast alle hulp die we in de tijd bieden aan Oekraïense vluchtelingen, is het belangrijk dat we de vluchtelingen […]
 • Bonifatiusfestival: Wat zijn vandaag de dag de uitdagingen voor de dorpskerk? 5 mei 2022
  Symposium dorpskerk In het pinksterweekend van 4 tot 6 juni wordt in en rond de dorpskerk in Vries (bij Assen) het Bonifatiusfestival gehouden. Het symposium op zaterdagochtend stelt de vraag of de dorpskerk zich moet laten inspireren door het verleden of er juist van moet leren hoe het niet moet. Heeft Bonifatius actuele betekenis voor […]
 • Doe mee met Wereldvluchtelingendag op 20 juni 4 mei 2022
  Wat kun je doen? Kerk in Actie biedt liturgiesuggesties voor zondag 26 juni en een handig draaiboek voor een leuke actie om vluchtelingen in uw omgeving te verrassen met de actie Deel je Cake of samen aan tafel te gaan met Deel je Tafel. Als je hieraan meedoet kun je bij ons wenskaartjes bestellen om […]