Druk op CTRL en de link om een nieuw tabblad te openen…

RSS Protestantse Kerk Nederland | Nieuws
 • Kliederkerkplannen in coronatijd: “Niet stilzitten, maar inspiratie opdoen” 14 april 2021
  Het plan was om in januari 2021 de eerste kliederkerk te houden. Maar de lockdown gooide roet in het eten. De jeugdleiders beseften dat ze de plannen moesten aanpassen en uitstellen tot september. Arjanne ziet de lange voorafgaande periode vooral als een uitgelezen kans om de plannen goed uit te werken. “Het is nu een […]
 • ‘Fieldlabs’ en kerkdiensten 13 april 2021
  De afgelopen periode hebben een aantal gemeenten bij de dienstenorganisatie aangegeven dat zij zich beschikbaar stellen voor zo’n praktijkproef. Aanmelden hiervoor is echter niet nodig. Om zinvolle resultaten uit deze praktijkproeven te halen, is het namelijk nodig dat de proeven in verschillende typen kerkgebouwen (groot, klein, monumentaal) gehouden worden. Ook wordt er gekeken naar verschillende […]
 • Rechtvaardigheid in coronatijd 12 april 2021
  “Ik werd benaderd door een werkgemeenschap van dominees en kerkelijk werkers die uit zichzelf bezig waren gegaan met dit thema. Ze zochten naar manieren om hier aandacht voor te vragen. Het raakte mij om te zien hoe verontwaardigd en verontrust zij waren over de onrechtvaardige situatie. Ze durfden hiervoor op te staan en dit probleem […]
 • Kerk Dwingeloo organiseert coronapanel: geloof, hoop en wetenschap 12 april 2021
  Op een maandagavond organiseert Mark vanuit de kerkzaal een livestream waarbij kijkers anoniem vragen kunnen indienen Deze worden beantwoord door een panel van gemeenteleden: een epidemioloog, een kinderarts, een oncologieverpleegkundige en een ex-coronapatiënt. Of het nu gaat om de werking van het virus of om religieuze bezwaren tegen een vaccin: alle panelleden weten precies wat […]
 • Maak samen met Kerk in Actie een 'Feest van Hoop' van Pinksteren 11 april 2021
  Zelden beleefden we wereldwijd zulke ingrijpende tijden. Altijd laten juist kinderen zien dat het leven ondanks alles doorgaat. Met haar pinkstercampagne ‘Feest van Hoop’ wil Kerk in Actie die hoop doorgeven, ver weg en dichtbij. Ook uw gemeente kan op allerlei manieren meedoen. Hieronder vindt u een overzicht van alle mogelijkheden. Alle activiteiten zijn zowel […]
 • Classis Friesland wordt Classis Fryslân 7 april 2021
  De Classis Fryslân reageert blij: "De Classis Fryslân is blij dat de Kleine Synode heeft besloten de naam 'Fryslân' definitief in heel de kerk te gebruiken om de Friese classis mee aan te duiden. Net als de Réunion Wallonne, de Evangelisch Altreformierte Kirche en de Gereja Kristen Indonesia Nederland, is nu ook de Classis Fryslân […]
 • Nieuw: bijbelleesplan bij jaarthema ‘Het goede leven’ 7 april 2021
  ‘Het goede leven’ – met dat jaarthema nodigt de Protestantse Kerk in Nederland gemeenten en individuele gelovigen uit om stil te staan bij de vraag wat een mensenleven tot een goed leven maakt. Pijl naar beneden Verder lezenJaarthema ‘Het goede leven’ - Leven in het perspectief van Gods licht Een spannende vraag, nu veel 'goede' […]
 • Doe mee met Wereldvluchtelingendag op 20 juni 7 april 2021
  Wat kunt u doen? Kerk in Actie biedt liturgiesuggesties en een handig draaiboek voor een leuke actie om vluchtelingen in uw omgeving te verrassen met de actie Deel je Cake. Als u meedoet met Deel je Cake kunt u bij ons wenskaartjes bestellen om te verspreiden bij de actie. Ook is er een handleiding om […]
 • Kerk in Actie gaat door met wereldwijde coronahulp 6 april 2021
  Kerk in Actie heeft al voor 1,5 miljoen euro aan extra noodhulp verleend voor bijvoorbeeld voorlichting over Covid-19, voedselhulp en hygiënepakketten. Ook in 2021 gaat deze hulp door, want het is nog dringend nodig.  Armste landen hardst getroffen In de lente van 2020 startte Kerk in Actie al een campagne om een wereldwijde stille coronaramp […]
 • Doe mee: Webinar 'Vacant, waar start je?' 5 april 2021
  Tijdens het webinar leert u hoe u het beroepingswerk zo goed mogelijk kunt organiseren. Wat zijn de stappen die gezet moeten worden? Welke taak heeft de kerkenraad hierin, welke taak heeft de beroepingscommissie en welke taak heeft de gemeente? Wat leert u? Dit webinar is bedoeld voor gemeenten die zich in de oriëntatiefase van het […]