Ga naar de inhoud

Druk op CTRL en de link om een nieuw tabblad te openen…

RSS Protestantse Kerk Nederland | Nieuws
 • Bied je gemeenteleden informatie over nalaten aan de kerk 22 februari 2024
  Nalaten aan lokale, landelijke of wereldwijde kerk Er zijn verschillende mogelijkheden om aan de kerk na te laten: aan de lokale gemeente, aan de landelijke kerk en aan Kerk in Actie. Een combinatie van deze drie is ook mogelijk. De nieuwe brochure beschrijft verschillende manieren waarop je kunt geven, praktische tips om tot een goede […]
 • Kerk in Actie haalt 650.000 euro op voor kinderen in Oekraïne 21 februari 2024
  Meer dan 6.200 collectanten en 475 coördinatoren werkten mee om de landelijke collecteweek van Kerk in Actie in november 2023 mogelijk te maken. Nog eens 568 online collectanten collecteerden via de social mediakanalen. Jurjen de Groot is dankbaar dat er zoveel geld is opgehaald om kinderen in Oekraïne te helpen deze verschrikkelijke tijd door te […]
 • Vierde zondag van Pasen is voortaan Roepingenzondag 16 februari 2024
  Voortaan is iedere vierde zondag van Pasen - zondag van de Goede Herder - ook Roepingenzondag. Dit is de derde zondag na Eerste Paasdag. Gemeenten worden gevraagd om in hun eredienst aandacht te besteden aan het onderwerp ‘roeping’ en te bidden om nieuwe voorgangers en werkers in de kerk. Binnenkort worden er liturgische suggesties voor […]
 • Ook jouw gemeente kan inleverpunt worden voor de Voedselbank! 15 februari 2024
  Meer informatie en/of jouw kerk aanmelden als inleverpunt Inleverpunt worden betekent dat je op een of meer momenten per week je kerkgebouw openstelt om producten van mensen uit je buurt in ontvangst te nemen voor de Voedselbank. Een prachtige manier om als kerk relevant te zijn! Kerk in Actie helpt om hiervoor PR te maken […]
 • Doe mee met Actie Vakantietas in 2024 15 februari 2024
  Rugzak vol verrassingen Kinderen uit kwetsbare gezinnen in Nederland kunnen meestal niet op vakantie. Wanneer klasgenootjes erop uit trekken, blijven zij achter. Met de Actie Vakantietas kunnen kerkelijke gemeenten deze kinderen verrassen met een rugzak vol verrassingen voor de zomervakantie.  Toch een leuke zomer Kerk in Actie organiseert Actie Vakantietas dit jaar opnieuw. “Door de […]
 • Jaarthema 2024/2025: ‘Als nieuw!’ 13 februari 2024
  ‘Als nieuw!’ ‘Als nieuw! Leven in het licht van Gods Koninkrijk’ is inhoudelijk gebaseerd op het hoofdstuk ‘Van U is het Koninkrijk’ uit de visienota van de Protestantse Kerk. Scriba René de Reuver zegt daarover: “We bidden om de komst van het koninkrijk van God. Tegelijkertijd weten we door het woord van Jezus dat het […]
 • Synode geeft groen licht aan verdere uitwerking profielen pastor en predikant 9 februari 2024
  Directe aanleiding voor deze extra synodevergadering was het voorstel van het moderamen in de afgelopen novembersynode om extra tijd te nemen voor de uitwerking van het onderscheid tussen de beroepsprofielen predikant en pastor. Dat heeft geleid tot de formulering van een aanvullende opdracht, die ter besluitvorming aan de synode werd voorgelegd. Hierin wordt voorgesteld dat […]
 • Oecumenisch wereldnieuws: Duitse kerk staat op tegen rechts-extremisme 9 februari 2024
  EKD staat op tegen rechts-extremisme Naar aanleiding van de huidige politieke situatie in Duitsland heeft de Evangelische Kerk in Duitsland (EKD) zich uitgesproken tegen houdingen van rechts-extremisme, racisme en antisemitisme. “Het overwinnen van grenzen tussen mensen van verschillende afkomst is een kenmerk van het christelijk geloof en de christelijke kerk.” Lees er hier meer over. […]
 • Kerken in Zeist bundelen ideeën rond The Passion 9 februari 2024
  Toen bekend werd dat The Passion in 2024 naar Zeist zou komen, kwamen Geeske Donze en Annemarie Bijl met het idee om een platform op te richten dat kerken, initiatieven en individuen aan elkaar verbindt in hun ideeën en verlangens rond The Passion. “Want wat je ook van The Passion vindt”, zegt Donze, “het is […]
 • Gratis vakantie voor 100 gezinnen op bijstandsniveau in 2024 8 februari 2024
  Het vakantiebureau biedt deze vakanties aan in samenwerking met RCN Vakantieparken vanuit de gezamenlijke diaconale opdracht vanuit de Protestantse Kerk in Nederland. Diaconieën en andere maatschappelijke organisaties kunnen van 1 t/m 29 februari 2024 gezinnen aanmelden. Gezinnen kunnen zelf een voorkeursperiode opgeven voor een vakantie in een bungalow, mobil home of safaritent op één van de RCN […]