Meteen naar de inhoud

Druk op CTRL en de link om een nieuw tabblad te openen…

RSS Protestantse Kerk Nederland | Nieuws
 • ‘We zagen een heel klein kinderjurkje op de rotsen liggen’ 4 augustus 2022
  Marina bezocht het Griekse eiland Samos vorig jaar zomer, samen met haar pleegdochter. “We zagen er kledingstukken in het water drijven,” vertelt ze, “en een heel klein kinderjurkje op de rotsen liggen. Dat was zo confronterend: wij waren daar lekker op vakantie, anderen probeerden uit pure wanhoop het eiland te bereiken.” Tent brengt vluchtverhalen tot […]
 • Kom naar de regionale Kerk in Actiedagen! 3 augustus 2022
  We zien je graag op: 1 oktober in Waalwijk, Willem van Oranje College, De Gaard 4, 5146 AW 15 oktober in Heerenveen, Trinitas, Coehoorn van Scheltingaweg 1, 8442 EZ   19 november in Gouda, De Goudse Waarden, Heemskerkstraat 105, 2805 SN We organiseren de Kerk in Actiedagen regionaal zodat iedereen in de gelegenheid is om te […]
 • Op een laagdrempelige manier jeugd bij de kerk betrekken? Speel Sirkelslag! 24 juli 2022
  Ieder jaar spelen honderden gemeenten het creatieve en actieve spel Sirkelslag. Uit ervaringen van die gemeenten blijkt dat Sirkelslag een mooi startpunt kan zijn voor missionair jeugdwerk. Sirkelslag is namelijk een laagdrempelig spel om jongeren te betrekken bij activiteiten van de gemeente. Twee varianten Er zijn twee varianten van Sirkelslag: Sirkelslag KIDS (8-12 jaar) en […]
 • Scriba René de Reuver over het jaarthema 'Aan tafel!': "De avondmaalstafel loopt door naar het leven van alledag" 21 juli 2022
  Elk jaar introduceert de Protestantse Kerk een jaarthema voor het nieuwe kerkelijke seizoen. De startzondag is voor gemeenten het eerste moment om met dit thema aan de slag te gaan. Later in het jaar komt het terug in onder andere de kerst- en 40dagentijdcampagne, en bij events als bijvoorbeeld de Protestantse Lezing.  Waarom werkt de […]
 • Ideeën voor startzondag - materialen op een rij 19 juli 2022
  Wat is startzondag? Startzondag is in de kerk een zondag waarop gemeenten ‘vieren’ dat het kerkelijk seizoen weer start. Vaak is dit ook het moment waarop gemeenten hun jaarthema voor bijvoorbeeld het winterwerk bekend maken. Wanneer startzondag gevierd worden, kiezen gemeenten zelf. Er is geen vaste datum voor startzondag.  Thema startzondag Het thema van startzondag […]
 • Expositie van betekenis leert jonge mensen hoe je van betekenis kunt zijn  19 juli 2022
  Vijf manieren om van betekenis te zijn Op welke manier sta jij in het leven en hoe geef jij daar betekenis aan? In de 'Expositie van Betekenis' geven deelnemers met diverse culturele en levensbeschouwelijke achtergronden uiting aan hun zoektocht naar betekenis voor zichzelf en de wereld om hen heen. Dat doen ze door middel van […]
 • Oude mobieltjes leveren geld voor het goede doel op 18 juli 2022
  Geld voor het goede doel Je zou het misschien niet denken, maar oud geld, postzegels, ansichtkaarten, toners en cartridges van je printer en oude mobieltjes leveren geld op. Burret Olde is 'inzamelpunt' voor Kerk in Actie in Noord-Holland. Regelmatig haalt hij zakken met postzegels, oude mobieltjes, cartridges en oud geld op bij 15 adressen in […]
 • Christelijke opening vergadering: bijbelstudie, bezinning, gedicht, meditatie of overdenking 17 juli 2022
  Opening vergadering Bijbel In de ideeënbank zijn diverse kortere bijbelstudies te vinden die geschikt zijn om een vergadering te openen. Gebeden en gedichten  Om een vergadering te openen met een gebed of een gedicht zijn de volgende boeken geschikt. U die voor mij uitgaat, gebeden voor onderwegDit Petrus-gebedenboek wil woorden aanreiken om biddend onze weg […]
 • Niet zelfstandig, wel vierplek: 'Gods lamp blijft branden in Bladel' 15 juli 2022
  Toekomstbestendigheid gemeente Er zijn drie categorieën waarvoor protestantse gemeenten een subsidie uit de Solidariteitskas kunnen ontvangen: een aanvraag voor de toekomst of voor het beheer van de gemeente, of voor een calamiteit in de gemeente. In Bladel stond de subsidieaanvraag in het teken van de toekomstbestendigheid van de gemeente. Dat is gelukt: sinds 1 januari […]
 • Deel je input! 14 juli 2022
  De dienstenorganisatie van de Protestantse Kerk wil graag online content aanbieden die relevant en inspirerend is voor leden van de Protestantse Kerk. Om dit zo goed mogelijk te doen, is ze op zoek naar ambtsdragers die in de zomermaanden willen deelnemen aan een kort (digitaal of telefonisch) interview.   Deel je input Wat is voor jou […]